Parkování na Brněnských sídlištích

Parkování na sídlištích v BrněParkování na sídlištích, ale i obecně v celémv Brně je velkým problémem. Brněnská sídliště nebyla co se týká parkovacích kapacit projektována na takovéto objemy aut. Na počet zhruba 400 tisíc Brňanů připadá přes 200 tisíc registrovaných motorových vozidel a v tom samozřejmě nejsou započítána služební auta.

Zaparkovat pozdě večer blízko domova může být docela dobrodružství, obvykle spojené s docela dlouhou pěší procházkou. Blíže k centru Brna je teto probém ještě markantnější.

V některých částech Brna se parkuje kde se dá, na trávnících, před vjezdy do garáží nebo i v několika řadách za sebou. Městská policie tyto prohřešky obvykle toleruje, v Brně v této věci panuje nepsaný status quo.

Na takových místech, kde je problém parkování obzvlášť kritický se parkuje ve dvou řadách. Řidiči aut, které parkují v druhé řadě tam kde to je možné často zanechají vozidlo nezabržděné pro případ, že by někdo z blokované první řady chtěl vyjet dříve. Může si tak blokované auto odtlačit. Jinak obvykle za oknem nechají kontakt a telefonní číslo.

Hlídaná parkoviště na sídlištích v Brně

Některé městské části Brna mají výhodu možnosti parkovat na hlídaných parkovištích provozovanými soukromými společnostmi. Uvedené ceny platí pro osobní automobily.

Hlídané parkoviště Brno-Vinohrady

Parkoviště Brno-VinohradyToto parkoviště se nachazí na ulici Věstonická u zastávky trolejbusu Bořetická. Parkoviště je bez obsluhy, vjezd na dálkové ovládání. Parkovací místa jsou monitorována kamerovým systémem.

Hlídané parkoviště Brno-Bohunice

Parkoviště blízko sjezdu z dálnice D1 u ulice Jihlavská. Objekt parkoviště je oplocen a střežen obsluhou se psy, možnost odvozu na letiště.

  • Cena parkování: 80 Kč/den, 550 Kč/14 dní, 880 Kč/měsíc
  • Kapacita: 180 parkovacích míst
  • Telefon: 603 825 014
  • Mapa

Hlídané parkoviště Brno-Starý Lískovec

Parkoviště leží na ulici Labská v městské části Brno Starý Lískovec. V blízkosti se nachází Fakultní nemocnice Brno Bohunice, taktéž je v blízkosti sjezd z dálnice D1. Parkoviště je oploceno s nepřetržitou obsluhou.

  • Cena parkování: 20 Kč/hodina, 85 Kč/den, 800 Kč/měsíc
  • Kapacita: 150 parkovacích míst
  • Telefon: 737 119 933
  • Mapa

Sdílej: Sdílet Linkuj si ! Jaggni to pošli na vybrali.sme.sk