Parkování na Brněnských sídlištích

Parkování na sídlištích v BrněParkování na sídlištích, ale i obecně v celémv Brně je velkým problémem. Brněnská sídliště nebyla co se týká parkovacích kapacit projektována na takovéto objemy aut. Na počet zhruba 400 tisíc Brňanů připadá přes 200 tisíc registrovaných motorových vozidel a v tom samozřejmě nejsou započítána služební auta.

Zaparkovat pozdě večer blízko domova může být docela dobrodružství, obvykle spojené s docela dlouhou pěší procházkou. Blíže k centru Brna je teto probém ještě markantnější.

V některých částech Brna se parkuje kde se dá, na trávnících, před vjezdy do garáží nebo i v několika řadách za sebou. Městská policie tyto prohřešky obvykle toleruje, v Brně v této věci panuje nepsaný status quo.

Na takových místech, kde je problém parkování obzvlášť kritický se parkuje ve dvou řadách. Řidiči aut, které parkují v druhé řadě tam kde to je možné často zanechají vozidlo nezabržděné pro případ, že by někdo z blokované první řady chtěl vyjet dříve. Může si tak blokované auto odtlačit. Jinak obvykle za oknem nechají kontakt a telefonní číslo.

Hlídaná parkoviště na sídlištích v Brně

Některé městské části Brna mají výhodu možnosti parkovat na hlídaných parkovištích provozovanými soukromými společnostmi. Uvedené ceny platí pro osobní automobily.

Hlídané parkoviště Brno-Vinohrady

Parkoviště Brno-VinohradyToto parkoviště se nachazí na ulici Věstonická u zastávky trolejbusu Bořetická. Parkoviště je bez obsluhy, vjezd na dálkové ovládání. Parkovací místa jsou monitorována kamerovým systémem.

Hlídané parkoviště Brno-Bohunice

Parkoviště blízko sjezdu z dálnice D1 u ulice Jihlavská. Objekt parkoviště je oplocen a střežen obsluhou se psy, možnost odvozu na letiště.

  • Cena parkování: 80 Kč/den, 550 Kč/14 dní, 880 Kč/měsíc
  • Kapacita: 180 parkovacích míst
  • Telefon: 603 825 014
  • Mapa

Hlídané parkoviště Brno-Starý Lískovec

Parkoviště leží na ulici Labská v městské části Brno Starý Lískovec. V blízkosti se nachází Fakultní nemocnice Brno Bohunice, taktéž je v blízkosti sjezd z dálnice D1. Parkoviště je oploceno s nepřetržitou obsluhou.

  • Cena parkování: 20 Kč/hodina, 85 Kč/den, 800 Kč/měsíc
  • Kapacita: 150 parkovacích míst
  • Telefon: 737 119 933
  • Mapa

Sdílej: Sdílet Linkuj si ! Jaggni to pošli na vybrali.sme.sk


Diskusní téma: Parkování na brněnských sídlištích

Datum 06.01.2015

Vložil Hajkovo Polo

Titulek

Odpovědět

Fuj takové praskání

Datum 14.02.2013

Vložil Jirka

Titulek Parkování

Odpovědět

Zavedl bych placené parkování na celém území města Brna, ti co mají trvalý pobyt, tak by dostali parkovací karty zdarma a ti co mají trvalý pobyt jinde, by museli parkovat na místech, kde by bylo určeno, nebo si parkovací karty museli zaplatit. To by bylo volných míst!

Datum 17.06.2013

Vložil dan

Titulek Re: Parkování

Odpovědět

a tobě bych dal placené parkoviště všude mimo brna

Datum 10.04.2012

Vložil Mirek

Titulek tolerance

Odpovědět

"Městská policie tyto prohřešky obvykle toleruje, v Brně v této věci panuje nepsaný status quo."
Parkování je příšerny. K tomuto statusu quo, považuji za diskriminaci, když na místě kde neustále parkují auta, oficialně se tam ale nesmí, tak nechají odtahnout auto studenta který má v tom místě byt. A auta s brněnskou značkou ani neodtahou. To se mi stalo a stálo mě to 3000.

Datum 27.11.2012

Vložil Jarda

Titulek Re: tolerance

Odpovědět

S Brněnskou městskou policii je to dost komplikovaný. Pár set metrů od sídla městské policie,na Křižovatce ulic Mlynská a Kolískova parkují auta přímo v křižovatke.Když vyjíždí řidič s ulice Kolískova tak musí hodně vjet do silnice aby mohl zabočit do pravé strany, a přitom neodřel některé s aut které tam parkují. To by se vše ještě nějak zvládlo,ale když zaparkují na výjezdu pro vozíčkáře který pak musí jet po silnici kde na něj potrubují blbci v nablískaných autech s prominentními značkami tak to už je vrchol drzosti.Pojíždí tam deně spousta policejních hlídek ještě ani jednou jsem neviděl za žádným stěračem cedulku od státní nebo městské policie. Pánové policajti co s tím hodláte dělat?

Datum 17.12.2014

Vložil Max

Titulek Re: tolerance

Odpovědět

Jak na to? Zavolej Městskou a nahlásíš jim špatné parkování všech aut okolo. Musí je ze zákona pokutovat a řekni jim, že je budeš volat klidně každý den nebo ať si zapamatují i tvou RZ a nechají tě být tak jako ostatní. A klidně je při tom i nahraj na video.

Datum 30.09.2011

Vložil Mike

Titulek Nabizim pronajem parkovaciho stani v Lisni

Odpovědět

mikeeeee@seznam.cz