Parkování u letiště Brno-Tuřany

Parkoviště u letiště Brno Tuřany

Mezinárodní letiště v Brně Tuřanech nabízí možnost parkování přímo v sousedství letištní haly - ulice Evropská (mapa).

Parkoviště je automatizované se závorou, platba probíhá v platebních terminálech v letištní hale. Kapacita je přibližně 200 parkovacích míst. Celé parkoviště je střeženo kamerovým systémem. 

Telefon: 545 521 175
Web: www.airport-brno.cz

Ceny parkovného
 • prvních 10 minut - bez poplatku
 • do 30 minut - 20 Kč
 • každá započatá hodina (max 10 hodin) - 30 Kč
 • první den - 150 Kč
 • každý další započatý den - 100 Kč
 • 7-8 dní - 750 Kč
 • 11-12 dní - 1.150 Kč
 • 14-15 dní - 1.450 Kč

Držitelé průkazu ZTP: 30 min. parkování bez poplatku, 1 až 2 hodiny 50%

Soukromá parkoviště v okolí letiště Brno

V blízkosti brněnského letiště se nachází minimálně dvě parkoviště provozovaná soukromě. Pokud víte o dalším, kontaktujte nás a my jej zde zveřejníme.

Parkovište Řípská

Hlídané parkoviště na ulici Řípská 11 - 2 minuty od letiště (mapa).

Parkoviště je oplocené a hlídané kamerovým systémem i ostrahou. Provozovatel zajišťuje zdarma převoz osob a zavazadel na i z letiště. Provoz NONSTOP. Ceny parkovného jsou včetně pojištění a dopravy na i z letiště.

Telefon: 606 101 102
Web: www.parkovani-brno-letiste.cz

Ceny parkovného
 • První den - 150 Kč
 • Každý další započatý den - 90 Kč
 • 7-8 dní - 660 Kč
 • 11-12 dní - 990 Kč
 • 14-15 dní - 1.190 Kč
 • 16 a více dní - dohodou

Parkoviště JUSDOS, s.r.o.

Parkování v uzavřeném areálu 18 km od letiště Tuřany - areál Tůma Žatčany (mapy).

Možnost výběru mezi parkováním na volném prostranství nebo v uzamčené hale. Provozovatel zajišťuje zdarma odvoz i vyzvednutí minibusem na letiště. K dispozici i dětské sedačky. Případně možnost přijet přímo na letiště, kde provozovatel vozidlo vyzvedne, uloží a po příletu opět přistaví.

Telefon: 601 549 996, 545 219 671
Web: www.jusdos.cz

Ceny parkovného (otevřené/kryté)
 • 1 den - 200 Kč / 250 Kč
 • 2 dny - 250 Kč / 300 Kč
 • 3 dny - 340 Kč / 390 Kč
 • 4 dny - 430 Kč / 480 Kč
 • 5 dní - 520 Kč / 570 Kč
 • 6 dní - 610 Kč / 660 Kč
 • 7-10 dní - 690 Kč / 740 Kč
 • 11-13 dní - 960 Kč / 1.010 Kč
 • 14-15 dní - 1.190 Kč / 1.240 Kč
 • 16 dní - 1.280 Kč / 1.330 Kč
 • každý další den - 80 Kč / 130 Kč

Sdílej: Sdílet Linkuj si ! Jaggni to pošli na vybrali.sme.sk


Diskusní téma: Letiště Tuřany

Datum 11.10.2014

Vložil Franta

Titulek Re: parkování Řípská 11

Odpovědět

Hned bych informoval vedeni toho parkoviste aby vedeli co tam maj za kretena!!!!

Datum 18.03.2014

Vložil Šíma Josef

Titulek Poděkování

Odpovědět

Chtěl bych tímto poděkovat týmu parkoviště Řípská, kde jsme po dobu naší krátké dovolené nechali auto. Vše proběhlo úplně tak jak mělo. Ještě jednou moc děkujeme a vřele doporučujeme všem kdo chce mít auto po dobu dovolené v bezpečí.

Datum 27.01.2013

Vložil Svobodovi

Titulek Super služba - parkoviště Řípská 11, Brno

Odpovědět

Dobrý den,
rádi bychom poděkovali za službu, která nám zajistila klid z obav o náš skoro nový Passat. Velice nás překvapilo, že jsme dostali při zaparkování doklad o převzetí vozidla, včetně uvedené SZP, s termíny, časy odletu i příletu, včetně kontaktu na provozovatele, kdyby se cokoli stalo. Při cestě na letiště nám řidič přesně popsal kde co na letišti je a kde nás vyzvedne, naloží po příletu (z Brna jsme letěli poprvé), všechno jak řekl také tak přesně bylo. Byli jsme velice rádi, že jsme parkoviště Řípská 11 na webu objevili a mohli na základě potvrzené rezervace parkovat. Přímo na letišti, když jsme viděli jak se parkuje na trávě, v blátě bez oplocení, a že k vozidlu by měl kdokoliv přístup, bychom nikdy na 12 dnů nezaparkovali. Poděkování patří Parkovišti Řípská 11, vřele doporučujeme!

Datum 25.06.2013

Vložil Martin

Titulek Re: Super služba - parkoviště Řípská 11, Brno

Odpovědět

V podstatě lze s příspěvkem rodiny Svobodové souhlasit, ale je zde malá chybička na kráse. Přestože jsem měl parkování téměř měsíc rezervováno, bylo mi umožněno parkovat v řadě za vozidlem stojícího u plotu. Zaměstnanec parkoviště mě ujistil, že odlétáme stejným letadlem a rovněž spolu přiletíme. Bohužel jízdní řád platící pro MHD není založen na stejném principu jak letový provoz a já jsem se 2 dny před odletem dověděl od delegátky v Burgasu, že let se odkládá o 5 hodin. Domníval jsem se že rovněž opožděně přiletíme i s osádkou osobního auta parkujícího před námi. Z omylu nás vyvedla majitelka parkoviště, když nám zavolala do Burgasu, kdy se dostavíme pro vozidlo. Nastala situace, kde se musím omluvit osádce před námi parkujícího vozidla, ale za změnu letového řádu nenesu odpovědnost a nabízené klíče od vozidla si zaměstnanec parkoviště odmítl převzít s tím, že z důvodu současného odletu a příletu letadla je odevzdání klíčů od vozidla zbytečné. Napadlo mě, co by tento zaměstnanec dělal v případě požáru kteréhokoliv ze zaparkovaných vozidel. Přestože je mi již 66 let, letěl jsem poprvé a moje myšlenky byly soustředěny na to, co mě čeká a nemine. Nakonec jsem zjistil, že největší trauma bylo vyzvednutí zaparkovaného vozidla, kde zaměstnanec parkoviště popřel všechno, co řekl a ještě se zlobil, že jsme si dovolili přiletět jiným letadlem. Letěli jsme s CK, která může podat vysvětlení proč nám byl let odložen. Já to nevím, ani se po tom nepídím. Naše vozidlo bylo přemístěno z místa zaparkování odtahovou službou, k poškození vozidla nedošlo. Závěrem chci poděkovat zaměstnancům odtahové služby a majitelce parkoviště, která byla velmi příjemná a naši omluvu za vzniklé problémy přijala. Prosím ostatní uživatele parkování v Brně, aby se z mých zkušeností poučili a vyvarovali se nepříjemností, které nás potkaly.

Datum 16.07.2013

Vložil Katka V. Pelhřimov

Titulek Re: Re: Super služba - parkoviště Řípská 11, Brno

Odpovědět

Chtěla bych velice poděkovat kolektivu parkoviště Řípská za jejich super službu, kterou provozují. Pan byl velice milý, ochotný i se zavazadly mi pomohl. Po přistání, které bylo se zpožděním už na nás čekal na letišti aby nás dopravil k autu. Nemusela jsem se celou dobu strachovat co se děje s autem během dovolené. I všichni další co spolu se mnou přijeli a parkovali na stejném parkovišti si tuto super službu velice chválili. Děkuji moc příští rok využiji opět Vašich úžasných solužeb.

Datum 26.08.2012

Vložil Jája

Titulek Na parkoviště letiště už nikdy

Odpovědět

Dnes jsme se synem po cestě z Vídně zastavili v Brno-Tuřany, podívat se na letadla. Žádná neletěla, tak jsme zašli k parkovacímu automatu, který nám ohlásil odjezd zdarma. Normálním krokem jsme vyrazili k od automatu u příletů k autu (měli jsme exklusivní místo na vzadu na poli u velké louže). Po příjezdu k bráně nás automat nepustil a my museli porušit minimálně 2 předpisy a vrátit se. U provozovatele jsme nepochodili, dostali jsme přednášku, kolik že to minut jsme strávili na cestě do auta. Že mají místa daleko na poli a já dítě, ho příliš nezajímalo. Uhradila jsem 20 Kč a naštvaná odjela - proč si nedají na automat ceduli - vytáhni lístek a prchej k autu, ať to stihneš. Neuvěřitelné na celé věci je, že ten arogantní analfabet je jednatel firmy, která parkoviště provozuje. Nikdy více, je zde výběr, tak proč ze sebe dělat blbce.